VELIKONOČNÍ POMLÁZKA, MOJE MALÁ NOČNÍ MŮRA

Velikonoce, svátky jara, mám moc ráda. Hlavně proto, že jsem tou dobou už opravdu jarně naladěná a těším se na sluníčko, na teplo, na kytky… prostě na jaro.

A od té doby, co máme děti, jsem si víc oblíbila i tradice a chci je společně s nimi naplno prožívat. A tak zdobíme dům, každý dostane něco nového na sebe, aby nás beránek nepokakal, vaříme velikonoční dobroty, chystáme se na pomlázku, pleteme důtky (hodovačky, pomlázky), přírodně barvíme vajíčka a pak společně vítáme koledníky.

Mám hezké vzpomínky na to, když jsme jako děti chodily na pomlázku. Moje děti jsou ještě malé, a tak zpívají a koledují zatím jen doma. I když letos už by s tatínkem vyrazit mohly… Jenže… tady se objevuje ta malá noční můra.

Co vykoledují?

Vajíčka – bezva. A dál? Spoustu nekvalitní rádoby čokolády, tedy sladkostí, které se jako čokoláda jen tváří, ale jinak jsou plné cukru a nekvalitního tuku. Tedy přesně to, co nekupujeme a dětem nedáváme. Takže co, obejdou vesnici a přinesou si domů koš plný sladkostí. A ty pak vyhodíme. Co to je za tradici?

A tak je zatím nechávám koledovat jen doma, kde mám pomlázku pod kontrolou. Dostanou vajíčka, kvalitní čokoládu a maličkou hračku nebo věci na tvoření (pastelky, barvy, štětce, korálky…).

A co máme pro koledníky? Vajíčka, domácí čokoládovo-ovesné sušenky a pytlíček naplněný sušeným ovocem a kokosem.

A jakou pomlázku máte nachystanou pro své děti a pro koledníky vy? A liší se od sebe? Napište mi to. 🙂

Líbil se vám článek? Lajkujte ho a sdílejte se svými přáteli. 🙂

Jsem specialistka na výživu a zdravý životní styl. K výživě mě přivedla touha po dítěti, které léta nepřicházelo. Až když jsem zjistila, jak zásadně to, co jíme a jak žijeme, ovlivňuje naše zdraví, začal se můj život ubírat vytouženým směrem. Dnes se výživě věnuju profesně. Předávám znalosti a ukazuju, jak zdravý životní styl začlenit do – někdy příliš rychlého – života a jak se o své tělo starat tak, aby dobře sloužilo nejen dneska a zítra, ale třeba i za 50 let. Díky svým zkušenostem se zaměřuju na maminky s dětmi a na ženy, které chtějí otěhotnět. Pomáhám i těm, kteří chtějí zhubnout nebo zlepšit zdraví.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.