VÁŽENÉ VÁNOCE

Vánoce jsou za námi a skoro všichni hodnotí, jak se podepsaly na jejich váze a obvodu pasu. Někdo pouze spekuluje a orientuje se podle toho, jak se mu daří nebo nedaří dopnout knoflík od sukně nebo kalhot. Někdo sám sobě říká: „Odvahu!” A už leze na váhu… 

A já jsem prostě vlezla na váhu. A to nejen po Vánocích, ale i před nimi. Ať to srovnání stojí za to. Takže jsem se schválně zvážila 14. 12. a včera, 3. 1. Jste zvědaví na moje výsledky?

Před Vánoci ukázala váha 51,9 kg, včera 53,4 kg.

Na první pohled to nevypadá nic moc, že… Prostě jsem přibrala 1,5 kg. Nebo si říkáte, že jsem dopadla ještě dobře? Že to mohlo být horší?

A víte, co na to já? Že jsem naprosto spokojená. Vážně! Vážím se totiž na speciální váze, která ukazuje nejen celkovou hmotnost, ale i detailnější informace o složení těla – tedy i tuku a svalů. A tahle moje váha říká, že to 1,5 kg jsem přibrala ve svalech. Takže procento mého tělesného tuku naopak kleslo z prosincových 18,1 % na 17,5 %. (Tady mimochodem naprosto konkrétně vidíte, proč nemá cenu trápit se čísly na obyčejné váze.)

A přesto jsem si o Vánocích skvěle užila dobrého a zdravého jídla. Na Štědrý den jsme (jako většina Čechů) jedli vánočku, chlebíčky, cukroví, hrachovou polévku, bramborový salát s kaprem. A v dalších dnech jsme si pochutnávali na svíčkové s houskovým knedlíkem, na vinné klobáse s bramborovou kaší, na pečeném kuřeti s pečeným bramborem, na špagetách s boloňským ragú, na pečeném koleni nebo čočce s vejcem. Uzobávali jsme cukroví a pochutnali si na klobáskách i jednohubkách. Prostě samé dobroty.

Nejde vám to moc dohromady? Zajímalo by vás, proč se všechno to snězené jídlo neuložilo jako tuk? Jednoduše. Naučila jsem se totiž, jak jednotlivá jídla připravovat a s čím je jíst. A svůj inzulín se snažím držet na uzdě nejen jídlem, ale i pohybem. Proto jsem právě v tyhle dny každý den ráno vyrážela na 6,5 km svižnou procházku na kopec s převýšením 270 m.

A co vy? Jaká je vaše „vánoční bilance“? Kdybyste náhodou potřebovali pomoc se shozením přebytečných kil, ať už ve formě dlouhodobější spolupráce, nebo jednorázové konzultace, jsem tu pro vás. Koukněte sem, napište nebo rovnou zavolejte. 

A pokud zrovna vy podporu nepotřebujete, sdílejte.  Někomu jinému se pomocná ruka může hodit.

Děkuju. 

Jsem specialistka na výživu a zdravý životní styl. K výživě mě přivedla touha po dítěti, které léta nepřicházelo. Až když jsem zjistila, jak zásadně to, co jíme a jak žijeme, ovlivňuje naše zdraví, začal se můj život ubírat vytouženým směrem. Dnes se výživě věnuju profesně. Předávám znalosti a ukazuju, jak zdravý životní styl začlenit do – někdy příliš rychlého – života a jak se o své tělo starat tak, aby dobře sloužilo nejen dneska a zítra, ale třeba i za 50 let. Díky svým zkušenostem se zaměřuju na maminky s dětmi a na ženy, které chtějí otěhotnět. Pomáhám i těm, kteří chtějí zhubnout nebo zlepšit zdraví.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.