6 SKUTEČNOSTÍ O KTERÝCH VÁM POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL NEŘEKNE

Možná si myslíte, že když jíte průmyslově vyrobené potraviny, dostatečně své tělo vyživujete, aby mohlo správně fungovat a bylo zdravé. Bohužel, cílem potravinářského průmyslu není kvalitní výživa či vaše zdraví, ale zisk. Co tím chci říct? 

Že průmyslově zpracované potraviny:

1. OBSAHUJÍ NÁVYKOVÉ LÁTKY, KTERÉ NÁS NUTÍ JÍST HO ZNOVU A ZNOVU

Cílem potravinářského průmyslu je, abychom si jejich výrobky kupovali stále dokola. Proto udělají cokoliv, aby nám jejich jídlo chutnalo a my se pro něj vraceli.

2. ZPŮSOBUJÍ OBEZITU A PODVÝŽIVU

Většinou jsou totiž plné cukru a špatných tuků, které zapříčiňují tloustnutí. Bohužel ale neobsahují dostatek kvalitních bílkovin, zdravých tuků, minerálních látek a vitamínů, a tak i když je naše tělo obézní a tlusté, je vlastně podviživené.

3. ZPŮSOBUJÍ ŠPATNÉ TRÁVENÍ

Tenhle typ jídla jde často ruku v ruce s jedením ve spěchu“ – za chůze, při práci, při koukání na televizi; nevnímáme, co jíme, rychle do sebe něco nacpeme. No a to je přesný opak toho, co náš trávicí systém ke správnému trávení potřebuje.

4. ZPŮSOBUJÍ NEMOCI

Snižují zdravou imunitu, způsobují chronické nemoci, problémy s pamětí, změny nálad, jsou spojené s depresí, vedou k neplodnosti.

5. ČASTO MAJÍ ZAVÁDĚJÍCÍ ETIKETY

Dejte si pozor na slova jako „přírodní“,„dietní“,„bez cukru“ nebo „nízkotučné“, které se na nás snaží zapůsobit dojmem skvělé a zdravé potraviny. Přečtěte si důkladně etiketu se složením výrobku a teprve potom se rozhodněte, jestli ho opravdu chcete koupit a jíst. 

6. JSOU VYRÁBĚNY PRO DLOUHOU ŽIVOTNOST, NE PRO DLOUHÝ ZDRAVÝ LIDSKÝ ŽVOT

Tohle jídlo vám vydrží hooodně dlouho. Je plné přidaných látek, které se o to postarají. A postarají se i o vaše zdraví a váš život – bohužel negativně!

 

Co s tím? Nechte tenhle typ potravin v obchodě. Kupte si skutečné základní potraviny a připravte si z nich jídlo sami doma.

Nevíte jak na to? S orientací v množství informací o zdravé výživě vám ráda pomohu formou online kurzu či individuálního poradenství.

Líbil se vám článek? Lajkujte ho a sdílejte se svými přáteli. 🙂

Jsem specialistka na výživu a zdravý životní styl. K výživě mě přivedla touha po dítěti, které léta nepřicházelo. Až když jsem zjistila, jak zásadně to, co jíme a jak žijeme, ovlivňuje naše zdraví, začal se můj život ubírat vytouženým směrem. Dnes se výživě věnuju profesně. Předávám znalosti a ukazuju, jak zdravý životní styl začlenit do – někdy příliš rychlého – života a jak se o své tělo starat tak, aby dobře sloužilo nejen dneska a zítra, ale třeba i za 50 let. Díky svým zkušenostem se zaměřuju na maminky s dětmi a na ženy, které chtějí otěhotnět. Pomáhám i těm, kteří chtějí zhubnout nebo zlepšit zdraví.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.