10 SKVĚLÝCH DŮVODŮ, PROČ PÍT VODU

Voda je život. To ví každý. Přesto existuje spousta lidí (dětí i dospělých), kteří místo vody pijí sladké limonády, coly a džusy. Vodu nepijí. Nebo jen velmi málo.

No, tekutina jako tekutina, řeknete si třeba. Tak se vás zeptám: Máte doma zvířata? Nebo kytky? A nalili jste jim někdy do misky colu? Asi ne. Každého přece napadne, že by jim to neudělalo dobře. A proč myslíte, že lidi jsou na tom jinak?

Mateřské mléko, první jídlo novorozence, je, kromě jiných důležitých látek, tvořeno z více než 80 % vodou. A v podávání vody je vhodné pokračovat, i když dítě poporoste. Když se děti naučí pít vodu, dostanou skvělý základ do budoucna. 

zdravá strava pro děti

Vodu potřebuje úplně každá buňka našeho těla, je v krvi, lymfě a dalších tělních tekutinách, jako je žluč, slzy, sliny. Voda spolu s příslušnými minerály umožňuje našemu tělu správný průběh většiny chemických reakcí. 

 Jak moc je pro nás voda důležitá, nám dojde, když si uvědomíme, že zatímco bez jídla vydrží dospělý člověk desítky dnů (prý asi 60), bez vody vydržíme dnů jen několik (3–5). 

A jaké jsou další důvody, proč pít vodu (kromě toho, že neumřeme 🙂)?

10 SKVĚLÝCH DŮVODŮ, PROČ PÍT VODU

  1. Zvyšuje energii
  2. Pomáhá při trávení a vstřebávání živin
  3. Vyplavuje z těla toxiny
  4. Reguluje tělesnou teplotu a krevní tlak
  5. Podporuje zdravé srdce
  6. Posiluje imutní systém a pomáhá v boji proti infekcím
  7. Hydratuje pokožku
  8. Zpomaluje proces stárnutí
  9. Zrychluje metabolismsus
  10. Podporuje úbytek hmotnosti

NAUČTE SE PÍT VODU A PRO SVÉ ZDRAVÍ UDĚLÁTE STRAŠNĚ MOC.

Líbil se vám článek? Lajkujte ho a sdílejte se svými přáteli. 🙂

Jsem specialistka na výživu a zdravý životní styl. K výživě mě přivedla touha po dítěti, které léta nepřicházelo. Až když jsem zjistila, jak zásadně to, co jíme a jak žijeme, ovlivňuje naše zdraví, začal se můj život ubírat vytouženým směrem. Dnes se výživě věnuju profesně. Předávám znalosti a ukazuju, jak zdravý životní styl začlenit do – někdy příliš rychlého – života a jak se o své tělo starat tak, aby dobře sloužilo nejen dneska a zítra, ale třeba i za 50 let. Díky svým zkušenostem se zaměřuju na maminky s dětmi a na ženy, které chtějí otěhotnět. Pomáhám i těm, kteří chtějí zhubnout nebo zlepšit zdraví.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.